ادامه تحصیل، گوش کردن به موسیقی، پرهیز از یکجا نشینی و مسافرت، راه هایی برای بازیابی حسابداران پس از یک دوره سخت کاری
ادامه تحصیل، گوش کردن به موسیقی، پرهیز از یکجا نشینی و مسافرت، راه هایی برای بازیابی حسابداران پس از یک دوره سخت کاری

ادامه تحصیل، گوش کردن به موسیقی، پرهیز از یکجا نشینی و مسافرت، راه هایی برای بازیابی حسابداران پس از یک دوره سخت کاری، روزهای پرکار حسابداری هم همیشه وجود دارد. روزهایی که با استرس دوره‌های مالیاتی، پرداخت حقوق و بیمه و وظایف بیشمار می‌گذرد و حسابداران و مدیران مالی زمان محدودی را می‌توانند به کارهای شخصی خودشان رسیدگی کنند. در واقع حسابداری از جمله شغل‌هایی است که درگیر فصل‌های سخت و پرکار مالی می‌شود. با کمک این راه‌ها می‌توانید در هر زمانی از سال با شرایط سخت و طاقت فرسا، خودتان را دریابید و بهترین اتفاقات را در بحران‌های کاری برای خود و کارتان رقم بزنید.

به تحصیلات و اخذ مدارک معتبر هم فکر کنید

تابستان زمان مناسبی است که به مطالعه پیشرفته برای دریافت مدارک بین‌المللی پرداخته شود. برخی امتحان‌های بین‌المللی مانند CPA و PFS را می‌توانید در تابستان برنامه‌ریزی کنید.

دوره‌های آموزشی تخصصی می‌تواند شما را در کارتان پیشرفته‌ و هدفمند کند و شما را در یک مسیر درست کاری قرار دهید.

به موسیقی گوش کنید

موسیقی قدرت فراوانی دارد و می‌تواند شما را شاد، غمگین، هیجان زده یا حتی از نظر روحی تخلیه کند. طی تحقیقاتی که درباره گوش دادن موسیقی در محل کار انجام شده، مشخص شد که موسیقی در موقعیت‌های خاص، باعث می‌شود تا مغز هورمون دوپامین ترشح کند.

این هورمون سبب ایجاد حس سرخوشی و برانگیختن احساساتی چون خوشحالی، هیجان، لذت و غیره می‌شود. گوش کردن به موسیقی، احساس سرخوشی معادل خوردن یک تکه شکلات یا حتی برخی داروهای نشاط آور در پیش دارد!

از یکجا نشستن بپرهیزید

اگر یک روز سخت کاری را پیش رو دارید؛ از یکجا نشستن جداً بپرهیزید. از محل کار خود فاصله بگیرید و سعی کنید کمی هوا بخورید. از نظر علمی ثابت شده که ۲۰ دقیقه پیاده روی و تغییر فضای اطراف می‌تواند عملکرد مغز را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

علاوه بر این، دور شدن از پشت میز کار، شما را از آدم‌های اطرافتان برای مدتی هر چند کوتاه دور می‌کند و این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا دوباره متمرکز به کارتان بازگردید.

به تعطیلات بروید

تعطیلات و رفتن به سفر، کلید رهایی از هرگونه دغدغه و دل مشغولی روزمره است. همانند یک ورزشکار که نیاز به یک برنامه ریکاوری در طول دوران ورزش دارد، متخصصان حسابداری هم باید یک زمانی را به استراحت، مرخصی و سفر برای بازگشتن به دوران اوج، نشاط و سرزندگی در نظر بگیرند.

حالا این تعطیلات می‌تواند به هر جایی باشد. می‌تواند رفتن به سفری محلی باشد، اقامت در یک خانه روستایی، اجاره یک چادر عشایر، و یا یک هتل لوکس در یکی از نقاط جهان.

آنچه اهمیت دارد فراغ ذهن و جدایی کوتاه از کار و تمامی ارتباطاتی است که شما را در روزهای پرکاری مشغول کرده است. حتی بهتر است که از تکنولوژی هم رها شوید تا تداعی کننده روزهای سخت کاری و استفاده مداوم از کامپیوتر نباشد.