ارتباط با خانواده، سازماندهی و تمرکز بر روی خود، راه هایی برای بازیابی حسابداران پس از یک دوره سخت کاری
ارتباط با خانواده، سازماندهی و تمرکز بر روی خود، راه هایی برای بازیابی حسابداران پس از یک دوره سخت کاری

ارتباط با خانواده، سازماندهی و تمرکز بر روی خود، راه هایی برای بازیابی حسابداران پس از یک دوره سخت کاری، شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که پس از یک دوره پرکاری، صبح زود را همچون کابوسی پشت سر می‌گذارید و آخر سر با ظاهری شلخته سر کار حاضر می‌شوید و بابت تاخیری که پیش آمده نمی‌توانید به مدیرتان بگویید که روزهای سخت کاری شما را به این روز درآورده است؟ برای اینکه خستگی به تنتان نماند و از نظر روحی، ذهنی و فیزیکی به شرایط مطلوب کاری بازگردید، در این مطلب چند راه حل ساده را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اگر شما نیز دچار خستگی شده اید و نیاز به استراحت دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

با دوستان و خانواده در ارتباط باشید

گذراندن زمان با دوستان و خانواده در دوره‌های سخت کاری مانند فصل پرداخت‌های مالیاتی که نزدیک به ۸۰ ساعت در هفته کار می‌کنید؛ به شما در بهبود روند کاریتان کمک می‌کند.

حالا تصور کنید، روز موعد پرداخت مالیات گذشته است. می‌توانید فرصتی را برای بازیابی زندگیتان اختصاص دهید. فرصتی منعطف و باب‌میل در روابطتان. این فرصت می‌تواند نوشیدن یک قهوه و یا صرف یک ناهار با یک دوست باشد و یا گذراندن وقت با خانواده در منزل.

بعد از گذشت چندماه از محدودیت در روابط، به کسانی که دوستشان دارید، باید نشان دهید که چقدر از همراهیشان سپاسگزارید.

سازماندهی کنید

در حالیکه شما از یک ماه کاری شلوغ رها می‌شوید، احتمالاً به یک سری از کارهای روتین مانند تمیز کردن میز کارتان و یا محتوای داخل ایمیلتان مشغول می‌شوید.

همانطور که می‌دانید دیگر نیازی به تعهد روزانه و فوری برای انجام کارها نیست. وقت خود را در طول روز کاری تقسیم کنید و ۱۵ دقیقه زمان خود را در هر روز به سازماندهی امور بپردازید.

کارهای بزرگ را به پروژه‌های کوچک تقسیم کنید تا بتوانید آن‌ها را به‌گونه‌ای که بهتر است، انجام دهید. مثلاً در ثبت‌های روزانه و حسابداری حساب‌ها، کارها را به زمانبندی مختلفی تقسیم کنید. در این بین می‌توانید وقتی را به مرتب سازی فایل‌ها و اسناد روزهای پرکار حسابداری اختصاص دهید.

بر روی خودتان تمرکز کنید - مراقب خودتان باشید

سالم و فعال ماندن در شرایطی که کار زیاد وجود دارد و ساعت‌های طولانی پشت میز کار رو به روی یک دستگاه کامپیوتر نشسته‌اید، سخت و امکان ناپذیر است.

با فصل کاری سخت و شلوغی که پشت سر گذاشته‌اید؛ باید مراقب سلامتی و عادت‌های غذایی سالم باشید تا بتوانید به روتین زندگی برگردید. مراقبت و توجه به خود می‌تواند صرف غذاهای خانگی، ورزش کردن، دویدن، یک دوره ماساژ، مدیتیشن و یا حتی چند روز مرخصی باشد.