برای ورود به شغل حسابداری از کجا باید شروع کرد ؟ ، اگر که خیلی با شغل و نحوه کار حسابداری آشنا نیستید یا به دلایلی از درآمد زیادی که در حسابداری وجود دارد بهره نمی برید . 

ما می خواهیم در این مطلب به شکل خیلی ساده و کامل با صفر تا صد شغل حسابداری ، دسته‌بندی ، چگونگی کسب‌درآمد در این راه به شما یاری برسانیم .
با اتفاقاتی که در چند سال اخیر پیش آمده ، شغل حسابداری جزو شغل های پر درآمد به حساب می آید و خیلی ازعلاقمندان در بقیه ی رشته‌ها راه شغلی خود را به طرف این رشته تغییر داده‌اند . تا چند سال اخیر شغل وکالت با فاصله‌ی بسیاری نسبت به شغل خدمات حسابداری به‌ دلیل یکی از شغل های پر درآمد قرار گرفته بود اما بعد از پیاده‌سازی اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم و ضرورت های معرفی حسابدار به‌ دلیل مجری خدمات حسابداری ، احتیاج کارفرما ها به واگذاری کارهای حسابداری بیشتر از گذشته شد و در ادامه سبب شد این شغل کمی بالاتر از وکالت همانند یکی از شغل های پر درآمد در آید .
به همین علت ما تصمیم گرفتیم معرفی دقیقی از محیط کار شغل حسابداری را به شما عزیزان ارائه کنیم تا اگر خواستید به این شغل وارد شوید ، به شکل دقیق بدانید چگونه آموزش حسابداری را پشت سر بگذارید تا بسیار خوب بتوانید در این بازار که بسیار به حسابدار ماهر نیاز است ، درآمد کسب نمایید .
به شکل کلی حسابداری یعنی ثبت رویدادهای مرتبط به امورات مالی و پولی در قالب یک استاندارد ویژه که باعث گزارشات مالی برای تصمیم‌گیری مدیریت مجموعه شود . این استاندارد مهم فقط نرم‌افزار حسابداری نمی باشد بلکه به گونه ای تخصص می باشد که فقط یک حسابدار از پس آن بر می آید . حسابدار با جایگذاری هر رویداد در حساب مشخص خود ، تلاش می کند تا گزارشات مالی گروه را آماده و ارسال کند و برای سرعت دادن به این گزارش‌ها می‌تواند از نرم‌افزار حسابداری استفاده نماید .
برای وارد شدن به این حرفه به غیر از شرط هایی مثل انگیزه ، علاقه ، کارآموزی و اعتماد به نفس باید یک نکته مهم بسیار توجه داشته باشید و آن هم وقت گذاشتن کافی است ؛ منظور همان ماندگاری است . شغل حسابداری با همه خوبی ‌ها و خصوصیاتی که دارد یک عیب دارد و آن نیز شرط ماندگاری است . اگر که قصد دارید از حسابداری پول خوبی را به دست آورید نباید به شغل دیگری فکر کنید یعنی باید حواستان کامل برای کار قطعا منظور از درآمد خوب استخدام شدن و حقوق گرفتن نمی باشد بلکه به دست آوردن درآمد از اجرای خدمات حسابداری انواع شغل ها و شرکت‌ها است .